..>* Yakup GÜRSES

..>*  Soyağacımız

 
 
 

DÜŞMANINIZIN DAHİ İNSAN OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ -Hacı Bektaş Veli

 

BİZ KİMİZ

 

     24.02.1952 tarihinde Hacıbektaş ilçesinde dünyaya geldim. İlk ve ortaokulu Hacıbektaş'ta okudum, Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulunu 1969-1970 öğretim yılında bitirdim. 

     1974 yılında giyim öğretmeni Aysel YELKOVAN ile evlendim. 1975 yılında Emrem; 1982 yılında da Gizem isimli kızlarım dünyaya geldi.  Nevşehir, Yozgat ve Ankara illerinde ilkokul öğretmeni olarak görev yaptım; öğretmenlik yaparken 1978 yılında Gazi Eğitim Enstitüsünün Sosyal Bilgiler bölümünü; 1992 yılında da Eskişehir Üniversitesi Coğrafya Bölümü lisans tamamlama programını bitirdim. 

     Ankara Mamak Ortaokulunda sosyal bilgiler öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak görev yaptım;1983 yılında ilköğretim müfettişi olarak Diyarbakır iline atandım. 1986 yılında Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldum, Olağanüstü Hal Bölge Valiliği kurulunca Olağanüstü Hal Bölge Valiliği Genel Sekreteri olarak görev yaptım. 1987 yılında milli eğitim müdür yardımcısı olarak Kırklareli iline atandım. 1995-1998 yılları arasında ilköğretim müfettişi olarak İçel , 1998 yılından sonra  Kırklareli ,  2004 tarihinden sonra da Uşak ilinde  görev yaptım. Halen İzmir ilinde çalışmaktayım.

     Görev yaptığım süre içerisinde sekiz teşekkür, bir takdirname aldım. Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı on hizmetiçi eğitim kursuna katıldım.

   Okullara rehberlik, teftiş, inceleme ve soruşturma görevleri ile gittiğimde öğretmen arkadaşların bilgi ihtiyacını gördüm ve acaba tüm öğretmenlere nasıl ulaşırım diye düşündüm. Bu düşüncemi de 2001 yılında kurduğum bu sitede gerçekleştirmek istedim.

     Amatörce kurduğum bu sitede kendi düşüncelerimin yanında, hizmetiçi kurslarda verilen bilgileri, ayrıca beğendiğim ve öğretmenlere yararlı olacağını düşündüğüm yazıları da yayınlamanın iyi olacağını düşündüm. Sonuçta sizlere yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

 


              Bu sitede yayımlanan tüm materyal, kaynak gösterilerek alınabilir.

Önemli not: Sitemiz amatör bir site olup ticari amaç gütmemektedir. Sitemizdeki yazıların bütün hakları yazarlarına ait olup yayımı istenmediği takdirde yayından derhal kaldırılacaktır.

13.07.2002    TARİHİNDE  TRT 2' DEKİ "Internet TV" PROGRAMINDA SİTEMİZ  ÖNERİLMİŞTİR

 

Bu sayfanın son güncelleştirilme tarihi Nisan, 2009

Sayfalarımızın alt kısmında bulunan reklamlar  ücretsiz alan aldığımız "www.tripod.com" sitesine aittir.